Mazda
TANEX, s.r.o. Mazda Trnava

100 ROKOV PRÍBEHOV ZNAČKY MAZDA,
KTORÝM SA NIČ NEVYROVNÁ

NA POZADÍ VÝZIEV


Spoločnosť Mazda začala svoju cestu ako výrobca produktov z korku a po druhej svetovej vojne sa v Hirošime postavila výzvam pri prestavbe samotnej spoločnosti a komunity. Odvtedy výzvy iba neprijímame, ale poháňajú nás. Objavte naše míľniky – napríklad zaslúžené víťazstvo v Le Mans – a zistite, ako sa naša história podieľala na našom jedinečnom prístupe k automobilovému dizajnu a výkonu zameranému na vodiča.

Spoznajte detaily


Limitovaná edícia „100th Anniversary“ bude k dispozícií vo všetkých, aktuálne dostupných modeloch Mazda. Edícia bude jedinečná dvojfarebnou červenou Burgundy a bielou farbou, s mnohými jedinečnými detailmi. Nechajte sa uniesť a staňte sa súčasťou našej histórie.

Mazda Edícia 100 rokov

PÚZDRO PRE KĽÚČ

Vyrazené špeciálnym logom 100th Anniversary

Mazda Edícia 100 rokov

ŠPECIÁLNE OZNAČENIE

Karoséria je tiež zdobená pamätným označením

Mazda Edícia 100 rokov

PREDNÉ SEDADLÁ

Logo limitovanej edície i pri pohodlonom sedení

Mazda Edícia 100 rokov

OZDOBNÝ KRYT

I týmto spôsobom oslavujeme s vami 100. výročie

Mazda CX-30 - Inspirující krása

Duch Mukainada

Boli sme tam, keď naše domovské mesto Hirošima zažilo najtemnejší okamih. Prijali sme túto aj každú nasledujúcu výzvu, aby sme pomohli vytvoriť lepšiu budúcnosť. Práve tento duch nás dnes poháňa vpred.

Mazda CX-30 - Dokonalý klid duše

Dizajn Kodo: Duša pohybu

Do každého komponentu našich vozidiel vštepujeme osobnosť. Vďaka nášmu dizajnu zameranému na pohodlie človeka vyžaruje z každého modelu Mazda pocit, akoby bol vyrobený s ohľadom na vás, očarí všetky vaše zmysly – je jedinečný, dynamický, živý.

Mazda CX-30 - Dokonalý klid duše

Koncentrovaná technológia

Ak si ostatní myslia, že je niečo nemožné, pre nás je to výzva. Preto spoločnosť Mazda začala revolúciu a posunula vozidlá na vyššiu úroveň. Znova prepracovala všetko – od motora a prevodovky až po spotrebu paliva.

Historické momenty spoločnosti Mazda

Už od začiatku sme vyrábali vozidlá, s ktorými sa budete cítiť lepšie – či už ide o očakávanie pri nastupovaní, adrenalín počas jazdy alebo neutíchajúcu radosť pri vystupovaní. Do všetkého, čo tvoríme, vkladáme svoje srdce a dušu. Nižšie uvádzame niekoľko z našich najdôležitejších historických okamihov.

1920

TROJKOLESOVÉ NÁKLADNÉ VOZIDLO

Prvým komerčným vozidlom spoločnosti Mazda bolo trojkolesové nákladné vozidlo, ktoré pripomínalo motocykel s otvorenou plošinou pre náklad. Nazývalo sa Mazda-Go a považuje sa za prvú tzv. „autorikšu“. Na palivovej nádrži bolo viditeľné logo Mitsubishi, pretože modely Mazda boli až do roku 1936 distribuované prostredníctvom tejto siete.

1931

KUPÉ R360

Prvé vozidlo značky Mazda bolo dvojdverové, štvorsedadlové kupé poháňané vzduchom chladeným motorom s objemom 356 cm3 a s výkonom 16 koní. Vďaka komplexnej úspore hmotnosti (380 kg) malo bezkonkurenčnú spotrebu paliva na úrovni 3,77 l/100 km. Bolo také úspešné, že Mazda si už po niekoľkých rokoch podmanila veľkú časť trhu s ľahkými vozidlami v Japonsku.

1960

MAZDA COSMO SPORTS

Prvé vozidlo s rotačným motorom Mazda malo výkon 110 koní, maximálnu rýchlosť približne 185 km/h a 400 metrov prešlo za 16,3 sekundy. S týmto ľahkým športovým vozidlom Mazda úspešne uviedla rotačný Wankelov motor, ktorý sa stal súčasťou DNA spoločnosti – „menšia hmotnosť a vyšší výkon“.

1967

SAVANNA RX-7

Model RX-7 bol vyvinutý podľa jednoduchého motívu s názvom „snaha o potešenie z jazdy“. Mal výkon 105 koní, vyznačoval sa vynikajúcou ovládateľnosťou a päťkrát sa dostal na zoznam „Desať najlepších“ v magazíne Car and Driver. V tom čase išlo o jediný japonský automobil s vyklápateľnými svetlometmi, ktoré pomáhali znižovať odpor vzduchu.

1978

Mazda foundation

Spoločnosť Mazda založila nadáciu Mazda ako spôsob, ako sa odvďačiť komunite. Spoločnosť venuje nielen peniaze, ale aj čas. Nadácia podporuje neziskové organizácie, ako je nadácia Challenged Athletes Foundation, Second Harvest Food Bank a After-School All-Stars.

1984

Mazda MX-5 Miata

Nastúpte do legendárneho roadstera Mazda: rýdzi, ľahký športový automobil, ktorý vďaka prísnemu dizajnovému krédu Jinba ittai prináša čisté potešenie z jazdy a zameriava sa na spojenie vodiča a vozidla. Do dnešného dňa sa vyrobilo viac ako milión modelov MX-5, ktoré si podmanili a naďalej si získavajú srdcia mnohých fanúšikov.

1989

MAZDA 787B NO.55 VYHRALA PRETEKY V LE MANS

V roku 1991 sa Mazda stala prvou japonskou automobilkou, ktorá vyhrala 24-hodinové preteky v Le Mans. Toto víťazstvo však znamenalo aj ďalšie prvenstvo: prvé víťazstvo rotačného motora. Prvý pokus spoločnosti vo vytrvalostných pretekoch prišiel v roku 1974. Mazda sa o to pokúsila opäť v roku 1979 a každý ďalší rok od roku 1981 až do roku 1991, keď na 13. pokus tieto preteky vyhrala.

1991

ZOOM-Zoom

Po úspechu v Severnej Amerike, Európe a Austrálii predstavila spoločnosť Mazda na japonskom autosalóne v Tokiu svoj motív „Zoom-Zoom“. Slogan prekračuje jazykové bariéry a očami dieťaťa sprostredkúva radosť z pohybu a emocionálne spojenie s autami.

2002

DIZAJN KODO: „DUŠA POHYBU“

Spoločnosť Mazda predstavila svoj nový dizajnový motív KODO, ktorý zachytáva pocit pohybu aj pri zastavení. Motív sa predstavil spolu s konceptom, ktorý ho stelesňoval – Mazda Shinari. Názov odkazuje na vzhľad karosérie, ktorá sa transformuje pri prudkej akcelerácii.

2010

TECHNOLÓGIA SKYACTIV®

Spoločnosť Mazda predstavila nový spoločný názov pre svoje hlavné technológie vozidiel. Táto technológia zahŕňa všetko – od motorov cez prevodovky až po karosériu a podvozok. Technológiu Skyactiv možno považovať za plynulú a nádhernú kombináciu výkonu a efektívnosti.

2010

MAZDA MX-5 MIATA VYHRALA OCENENIE AUTO ROKA

Mazda MX-5 Miata bola vymenovaná za Svetové auto roka 2016 a Svetový automobilový dizajn roka. Výberová komisia pozostávala z automobilových novinárov z celého sveta. Vozidlo dosiahlo takmer dokonalé vyváženie na úrovni 50/50 s vodičom za volantom.

2016

7. GENERÁCIA

Na začiatku súčasnej generácie automobilov a na začiatku novej éry stála úplne nová Mazda3. Dizajn Kodo bol ešte viac prepracovaný, zdokonalený a zdôraznený v červenej farbe Soul Red Crystal. Neustály vývoj technológie Skyactiv a bezpečnostných prvkov nenájdete u žiadnych iných vozidiel v tejto triede.

2018

30. VÝROČIE MODELU MAZDA MX-5

Mazda MX-5 oslávila svoje 30. výročie ohromujúcim modelom SVP. Dôležitým bodom výročnej edície bol model so špeciálnym oranžovým lakom Racing Orange, nová technológia Skyactiv-G s výkonom 184 koní a neporovnateľné potešenie z jazdy v legendárnom modeli Miata.

2019

SKYACTIV-X

Skyactiv-X je motor, ktorý mení pravidlá hry a vďaka iskrou riadenému kompresnému zapaľovaniu (SPCCI) spaľuje benzín efektívnejšie. Vyšší výkon, menej emisií, menej paliva. Ešte lepšia jazda bez kompromisov. SPCCI kombinuje spotrebu paliva vznetového motora s výkonom a jazdnými vlastnosťami zážihového motora.

2019

Prvé elektrické vozidlo: MAZDA MX-30

Naše prvé čisto elektrické vozidlo je dokonale vyvážené, aby malo takmer ideálne rozloženie hmotnosti 50/50. Elektromobil na každý deň prináša vylepšené, ale známe potešenie z jazdy. Nádherne spracovaný interiér s trvalo udržateľnými, prvotriednymi materiálmi ladí so skvelým exteriérom s dverami otvárajúcimi sa proti sebe.

2019
Mazda 100 let - Každý deň čelíme výzvam

POVAHA BOJOVNÍKA

Každý deň čelíme výzvam

Domovom spoločnosti Mazda je Hirošima, mesto známe svojou neuveriteľnou bojovnou povahou. Ako keď povstal Fénix, aj obyvatelia Hirošimy vybudovali svoje milované mesto od základov. Práve táto sila nás inšpiruje a podnecuje k tomu, aby sme každý deň čelili danému okamihu.

MODELÁR Z HLINY

V spoločnosti Mazda sa proces dizajnu začína kusom hliny. Jednoducho neexistuje náhrada. S hlinou možno odhaliť ideálne línie a až potom nastupuje počítačom podporovaný dizajn. Pri vytváraní jedinečných a atraktívnych návrhov využívame to najlepšie z oboch svetov.

MAJSTER LAKOVAČ

TAKUMI NURI je prístup spoločnosti Mazda, ako oživiť nádherný dizajn Kodo s bohatou hĺbkou, ktorá zdôrazňuje každú krivku a líniu. Precízne pohyby rúk majstrov lakovačov a odbornosť dizajnérov farieb vás vždy chytia za srdce.

 

Technológia

 

 

 

ROTAČNÝ MOTOR
SKYACTIV-X
ELEKTROMOBILY

ROTAČNÝ MOTOR

Rotačný motor bol prvou inováciou, ktorá vzišla z takzvaného ducha vyzývateľa spoločnosti Mazda. Mnoho ďalších automobiliek to považovalo za nemožné, ale Mazda išla ďalej. Technológiu sme zaradili do sériovej výroby a vyrobili sme športové autá, ktoré vyhrali tradičné 24-hodinové preteky v Le Mans, čím sme umlčali všetkých kritikov.

SKYACTIV-X

Zážihový motor Skyactiv-X je revolučný: Je to prvý zážihový motor na svete, ktorý využíva zapaľovanie kompresiou, čo vedie k vynikajúcej spotrebe paliva, plynulému zrýchleniu a zdokonaleným jazdným vlastnostiam. Až o 20 % nižšia spotreba paliva a o 30 % vyšší krútiaci moment. Prvý komerčný zážihový motor s technológiou iskrou riadeného kompresného zapaľovania (SPCCI) spája výhody zážihovej a vznetovej technológie do jedného celku.

ELEKTROMOBILY

Mazda prináša potešenie z jazdy, či už ide o elektrické alebo akékoľvek iné vozidlo. Mazda MX-30 zjednocuje pokročilé jazdné vlastnosti Jinba-ittai a dizajn zameraný na človeka – pre 100 % potešenie a 0 % emisie CO2. Takmer ideálne rozloženie hmotnosti a nízke ťažisko vďaka akumulátoru v spodnej časti vozidla zaisťujú prirodzené, lineárne správanie počas jazdy bez straty výhod, ktoré poskytuje elektrické vozidlo.

TANEX, s.r.o. Mazda Trnava

Nitrianska 25
917 01 Trnava
IČO: 18048871
Pondelok - Piatok: 8,00 hod - 16,30 hod
Predaj
  +421 919 447 505
E-mail: mazdatrnava@tanex.sk

Servis
  +421 919 447 507
E-mail: servismazda@tanex.sk

PREDAJ


Tel:+421 919 447 505

Tel:+421 919 447 506

SERVIS


Tel:+421 919 447 507

Tel:+421 919 447 508